Компанія NISSAN представила своє бачення кросовера майбутнього
Компанія NISSAN представила своє бачення кросовера майбутнього
Пошук

Компанія Nissan представила своє бачення кросовера майбутнього.

На автосалоні в Женеві 2012 року компанія Nissan представила світову прем’єру концепт-кара, який показує можливий напрям розвитку дизайну автомобілів компанії в майбутньому.

Концепт-кар, названий Hi-Cross, означає можливі варіанти розширення пропозиції в сегменті кросоверів, де Nissan традиційно займає сильні позиції і нині представлений моделями Juke, Qashqai і Murano. Створений в Японії, концепт Hi-Cross дуже компактний і при цьому неймовірно місткий, елегантний і практичний. І це справжній Nissan!

Незважаючи на свою зовнішню компактність, Hi-Cross Concept відрізняється дуже просторим і продуманим салоном, що вміщує три ряди сидінь для 7 пасажирів. Не менш продуманою є і гібридна силова установка, що об’єднує в собі електродвигун, що живиться від розроблених компанією Nissan літій-іонних акумуляторних батарей і 2-літровий бензиновий двигун з безпосереднім вприскуванням палива, що має потенціал 2,5-літрового двигуна, але що при цьому є таким же економічним і екологічним, як двигуни меншого об’єму.

Енді Палмер, старший віце-президент Nissan Motor Co. Ltd., відмітив: “Випустивши модель Murano, компанія Nissan фактично створила клас кросоверів, а представивши Qashqai і Juke, розширила свою присутність в ньому. Концепт Hi-Cross показує, що ми не сидимо на місці і не опочиваємо на лаврах, а досліджуємо шляхи зміцнення нашого лідерства в сегменті кросоверів і відкриваємо нові ідеї”.

Встановлена на концепті кросовера силова установка HEV базується на новій технології Nissan, спочатку розробленій для моноприводних автомобілів, а потім адаптованою і для повноприводних моделей. Нові передові системи забезпечують доступність технологій і можливість застосування схеми “один двигун – два зчеплення” на новому поколінні створеного компанією Nissan варіатора XTRONIC, застосування якого саме по собі вже дає виграш 10% в економії палива в порівнянні з варіаторами минулого покоління. Зниження тертя дозволяє зменшити діаметри шківів, а новий ремінь варіатора дає можливість зберегти при цьому широкий діапазон передатних відношень трансмісії, необхідний для досягнення максимальної паливної ефективності.

Гібридна силова установка повною мірою реалізує усі переваги розробленої для електромобіля Nissan LEAF технології літій-іонних акумуляторних батарей, а також високорівневої системи управління електродвигуном, яка забезпечує підключення електродвигуна при необхідності різкого прискорення і знижує до мінімально необхідного час роботи бензинового двигуна, щоб максимально заощадити паливо і зменшити шкоду, що наноситься довкіллю. Наявність в конструкції електродвигуна і акумуляторних батарей дозволяє практично повністю відмовитися від їзди на бензиновому двигуні в межах міста. Окрім усього іншого, таку можливість дає рекуперація енергії гальмування, яка в такій конфігурації силової установки і трансмісії найбільш ефективна.

Концепт Hi-Cross побудований на значно модернізованій платформі компанії Nissan. Колісна база концепту дорівнює 2780 мм, довжина 4660 мм, ширина 1850 мм, висота 1670 мм.

У стилістиці кузова концепту багато характерних рис фірмового дизайну Nissan, які поєднуються з новими елементами і 21-дюймовими колесами. У передній частині автомобіль має характерні V-подібні грати радіатора, вигідно підкреслені формою стильних фар.

Потенційно новий фірмовий дизайн в першу чергу характеризує “сильні” лінії, що проходять по усій довжині кузова. У задній частині характерні світлові підписи, які створені за рахунок стильної комбінації задніх ліхтарів, що перекликається також з характерним видом фар головного світла.

Франсуа Банкон, генеральний менеджер підрозділу по стратегічному плануванню продукції, відмітив: “Попри те, що це лише концепт, який досліджує можливі ідеї на майбутнє, в його призначенні немає ніякої невизначеності. Це висококласний кросовер, який повністю відповідає своїй назві, – Hi-Cross. Але ім’я відображає не лише форму. Слово ‘Hi’ (високий) означає також і широкий перелік інновацій, у тому числі в силовому агрегаті і звичайно ж, ті вражаючі можливості, які приховує в собі зміст цього автомобіля”.

X